HAKKIMIZDA

Proje mühendisliği, yapı ve taahhüt alanlarında hizmet veren As Yapı, 1990 yılında inşaat yüksek mühendisi Haluk Sert tarafından kurulmuştur.
As Yapı, geçen çeyrek yüzyılı aşkın sürede tarihi eser yenileme, kamu, otel ve konut, AVM ve ofis inşaat projeleri ile  yapı sektöründe basari çizgisini kısa zamanda hak ettiği yere taşıdı. Özel sektörün uluslararası markalarına, ülkenin önde gelen eğitim kurumlarına projeler yarattı. Bu süreçte 450’nin üzerinde şantiyede çeşitli ölçeklerde  inşaat projesi tamamladı.
2017 yılında, As Grup ile birlikte yeniden yapılanan As Yapı,  21.yüzyılın modern, fonksiyonel ve çevreci yapılarını tasarlarken, kent dokusuna sahip çıkarak insanın değişen yaşam koşullarına uyumlu, yaşanabilir mimari temelli, katma değer yaratan projelerle gelişmek hedefindedir.

KURUCU

Haluk Sert

1968 İstanbul doğumlu Haluk Sert, İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Yüksek Mühendisliği’nden 1989 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi “ İnşaat İşletmeciliği” ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi “ Organizasyon ve İşletme Politikası” bilim dallarında iki yüksek lisans diploması sahibidir.
Denizli Buldan ilçesinin, ünlü dokuma ustası Halil Sert’in torunu olan Haluk Sert; 1970 yılında, babası Abdullah Özol Sert tarafından kurulan ve halen faaliyetlerini sürdüren As Tekstil ve Dokuma Firması’nın Sultanhamam iş merkezinde küçük yaşlardan itibaren çalışmaya başlamış ve ticaret yaşamına dair önemli deneyimler elde etmiştir.
Proje geliştirme, yapı ve inşaat sektörlerinde hizmet vermek üzere 1990 yılından bu yana oluşan saha tecrübesi ve bilgi birikimini,  2014 yılında yenilenebilir enerji sektörüne de adim atarak kurumsal stratejisini faaliyet gösterdiği tüm alanlarda büyümeye cevirdi.
2017 yılında faaliyet gösterdiği yapı-inşaat, enerji ve yatırım geliştirme sektörlerini As Grup çatısı altında birleştiren Haluk Sert, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

http://www.haluksert.com